تشکیل تعاونی توسعه بافق در دست پیگیری است

به گزارش سایت اطلاع رسانی شورای شهر بافق ؛ این مطلب را سخنگوی شورای اسلامی شهر مطرح کرد و گفت: با توجه به اینکه یکی از خواسته های جدی همه مردم و مسوولین شهرستان تخصیص 28/5 درصد لغو شده، که قبلا فولاد خوزستان بر سر تصاحب آن رقابت می نمود، به شهرستان می باشد لذا از مسوولین تعاونی شهرستان درخواست نمودیم که در اولین فرصت اطلاعات و نحوه تشکیل این تعاونی را به اعضای شورا ارائه نمایند.

عباسی افزود : در پی تشکیل جلسه ای که با نوری رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان داشتیم توضیحات لازم در خصوص نحوه تشکیل این تعاونی، هیات امنا، وظایف و اهداف تعاونی و … ایراد گردید و مقرر شد در اسرع وقت شورا جلسه ای را با حضور فرماندار و مسوولین تعاونی و در صورت لزوم سایر مسوولین تشکیل دهد تا به زودی شاهد تشکیل این تعاونی توسعه در بافق باشیم.

نوری در مورد عضویت در تعاونی توضیحات مختصری بیان نمود و گفت در راستای اجرای اصول 43 و 44 مصوب گردیده است که این تعاونی می تواند با حضور نیم درصد جمعیت منطقه تشکیل شود که جمعیت بافق طبق آخرین سرشماری اعلام شده 46876 نفر می باشند و لازم به ذکر است همه افراد شاغل و غیر شاغل می توانند در این تعاونی مشارکت نمایند

جلسه با نوری.

وی ادامه داد که حداقل سن برای افراد مذکر اتمام نظام وظیفه و برای خانم ها 18 سال تمام می باشد.

سخنگوی شورای شهر افزود با ایجاد این تعاونی توسعه امیداست با مساعدت مسوولین استان و کشور شاهد واگذاری 28/5 درصد سنگ آهن به مردم همین خطه باشیم، مردمی که با گوشت و خون خود اثرات مخرب بهره برداری معادن را لمس کرده اند و با این اثرات دست به گریبانند.

عباسی در ادامه افزود باید در نظر داشته باشیم که تشکیل این تعاونی صرفا در راستای 28/5 درصد نیست بلکه در سیاستهای آتی و نیز اجرای اصل 44 و حتی واگذاری قسمت هایی از راه آهن و سایر دستگاه های دولتی نیز این تعاونی بسیار مفید و کار ساز می باشد.

جلسه با نوری

وی ادامه داد یکی از نکات بسیار مثبت این تعاونی این است که سرمایه از منطقه بیرون نمی رود و در همین جا باید سرمایه گذاری شود. عباسی از همه مسوولین تعاونی ها، دستگاه ، آحاد مردم شهرستان دعوت می شود که آماده عضویت در این تعاونی باشند و گفت به احتمال قوی هر نفر با پرداخت 50 هزار تومان می تواند به عضویت این تعاونی درآید